Już wczoraj chciałam coś napisać, ale trochę ścięta byłam i w końcu skupiłam całą swoją uwagę na przygodach Patrica Jane’a czyli mentalisty, który jak zawsze rozszyfrowywał kolejnych złoczyńców i do tego uśmiechał się uroczo. Dziś więc nadrabiam zaległości dwoma nowymi FAPami, nie ma zmiłuj! Pierwszy z nich skupi się na filmach z Diane Kruger, za którą nie przepadałam, ale po Bękartach Wojny Tarantino zaczęłam tolerować. Zaczynamy!
Unknown
Film opowie o pewnym botaniku (Liam Neeson), który po wypadku samochodowym zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu z przerażeniem odkrywa, że żona (January Jones) nie poznaje go, a co gorsza – ma męża… botanika. Bohater postanawia odkryć prawdę. Pomoże mu w tym urocza pani taksówkarz (Diane Kruger). Ciekawie się zapowiada, oby scenarzyści nie wymyślili jakiegoś idiotycznego rozwiązania fabuły np. on wciąż jest w śpiączce, to mu się śni! lub co gorsza – on nie żyje!
Inhale
Zdesperowani rodzice małej dziewczynki umierającej na chorobę płuc decydują się zakupić jej organy w Meksyku. Na miejscu z przerażeniem odkrywają, że organy nie są pobrane dobrowolnie… Kino moralnego niepokoju, oby nie śmierdzące patosem.
Uznałam, że taki temat będzie dość fajny, bo chyba każdy z nas marzył o filmie na podstawie swojej ulubionej książki, historii autentycznej, gry lub czegoś tam jeszcze*. W tym nowym dziale będę przedstawiać własne pragnienia i pomysły. Może kiedyś się spełnią? Dzisiejszy pomysł brzmi:
American McGee's Alice
Nie mogło być inaczej, ta gra wyprała mi mózg i nie jestem w stanie się od niej uwolnić, oj tak. Historia przedstawiona w American… mówi o dalszych losach Alicji znanej z powieści Lewisa Carrolla. Nie są to losy zbyt szczęśliwe – dziewczyna traci w pożarze rodziców, a wydarzenie to jest dla niej tak bolesne, że popada w katatonię i trafia do szpitala psychiatrycznego. Pewnej nocy odwiedza ją Biały Królik i zabiera z powrotem do Krainy Czarów. Na miejscu okazuję się, że podczas nieobecności dziewczyny magiczny świat przemienił się w świat rodem z sennych koszmarów. Aby go uratować, Alicja musi pokonać okrutną Królową Kier oraz jej podwładnych.
Gra miała swoją premierę w 2000 roku i od tego czasu mówiło się o jej adaptacji. Ponoć ekranizacją był zainteresowany Wes Craven (m.in. Koszmar z ulicy Wiązów, Krzyk), a w obsadzie mieli się znaleźć Sarah Michelle Gellar (Buffy. Postrach wampirów) jako Alicja oraz Tobin Bell (Piła) jako Szalony Kapelusznik. Jednak minęło już 10 lat i filmu ani widu ani słychu. Jest jednak nadzieja, gdyż w 2011 będzie mieć premierę druga część gry zatytułowana Alice: Madness Returns. Jeśli tytuł odniesie sukces, możemy liczyć na film. A jaki to film powinien być? Cóż, gra jest bardzo rozległa, pojawia się w niej dużo lokacji i dla dobra filmu, powinno się parę pominąć, gdyż chęć upchnięcia wszystkich znajomych plenerów i bohaterów na ogół jest zabójcza dla ekranizacji gier komputerowych. Gra jest mroczna i brutalna, więc z pewnością film powinien mieć odpowiednie ograniczenia wiekowe, najlepiej od 16 lat. Co do reżysera i obsady - Wes Craven jakoś mi się nie widzi. Co prawda, stworzył wiele hitowych horrorów, ale ostatnio zalicza wpadkę za wpadką. Dla mnie najlepsi kandydaci na stołek reżysera to Guillermo del Toro oraz Alfonso Cuarón. Tim Burton też by się nadał, ale skoro niedawno stworzył swoją wersję Alicji to po co się dublować? Co do obsady, to jestem bardzo na tak jeśli chodzi o Tobina Bella jako Kapelusznika. Natomiast Sarah Michelle Gellar w ogóle mi do roli Alicji nie pasuje. Obstawiałabym Jene Malone lub Kristen Stewart – obie prezentują podobny typ urody i jak dla mnie byłyby genialnym filmowym odzwierciedleniem elektronicznej bohaterki. Liczyłabym także na kolejną genialną ścieżkę dźwiękową Chrisa Vrenny, choć soundtrack z gry mógłby pozostać, bo powala na łopatki**.
To chyba tyle, to oczywiście moje rozważania i pomysły, które raczej się nie spełnią, choć… chciałam, żeby Martin Freeman zagrał Bilbo Bagginsa i dostałam co chciałam. To w takim razie chcę tego filmu, bardzo chcę:D.
Gosiak
*teraz już nawet zabawki mają filmy, ja wciąż czekam na ekranizacje bierek
I mamy ładny, okrągły numerek. Gwiazdą kolejnego odcinka będzie znany głównie z Chłopaki też płaczą komik Russell Brand.
Idol z piekła rodem
Spin off wspomnianej wcześniej komedii, skupiający się na pracowniku wytwórni płytowej, który ma za zadanie sprowadzenie na ekskluzywny koncert ekscentrycznego muzyka Aldousa Snowe. W roli rockmana po raz kolejny zobaczymy Russella Branda, a partnerować mu będzie Jonah Hill, który w Chłopaki… grał całkowiciwe inną postać. Hym, ciekawe.
The Tempest
Ekranizacja sztuki Williama Szekspira, w reżyserii Julie Taymor, która na swoim koncie ma już ekranizację innego dzieła Szekspira - Tytusa Andronikusa. Trailer jest może nieco kiczowaty, ale mnie zachywcił. Dodajmy do tego cudowną obsadę - Helen Mirren, Alfreda Molinę, Djimona Hounsou, Chrisa Coopera, Russella Branda oraz Bena Whishawa. Liczę na filmowe dzieło sztuki!
Drugi już dzisiaj FAP będzie dość dziwny, ale co tam – skupię się na nowych filmach z gwiazdami sagi Zmierzch, antyfani, nie bijcie:D.
Welcome to the Rileys
Po śmierci córki małżeństwo Douga i Lois legło w gruzach. Ich życie zmienia się, gdy spotykają Mallory – striptizerkę, która niezwykle przypomina ich córkę. W rolach głównych - Melissa Leo, James Gandolfini oraz Kristen Stewart.
Hereafter
Najnowszy film Clinta Eastwooda opowiada o medium, którego los splata się z dziennikarką oraz chłopcem, którego brat bliźniak zginął w wypadku. Jak na razie film zbiera średnie recenzje na Rottentomatoes. W obsadzie – Matt Damon i Bryce Dallas Howard.
Burlesque
Amy, dziewczyna z małego miasteczka wyjeżdża do miasta z zamiarem zrobienia kariery. Na miejscu trafia do podupadłego teatru The Burlesque Lounge, gdzie szybko zaczyna robić oszałamiającą karierę. Niestety, po drodze czeka na dziewczynę wiele przeszkód – zazdrosna koleżanka czy podstępny przedsiębiorca. Sztampa straszna. W obsadzie - Christina Aguilera, Cher, Stanley Tucci oraz Cam Gigandet.
Skateland
Główny bohater filmu musi sobie radzić z rozwodem rodziców, a także musi podjąć ważną decyzję, która wpłynie na jego całe życie. W rolach głównych - Shiloh Fernandez, Ashley Greene i Heath Freeman.
Chain Letter
Po tym filmie blady strach padnie na użytkowników NK przesyłających sobie łańcuszki przez śledzika! Oto grupa nastolatków dostaje łańcuszek, który bezmyślnie przerywają. Gorzko tego pożałują. W filmie zobaczymy m.in. Brada Dourifa, Codyego Kascha oraz Nikki Reed.
Gwiazdą dzisiejszego FAPu będzie jeden z moich ulubionych aktorów - Johnny Depp, jej!
Turysta
Hamerykańska wersja francuskiego thrillera Anthony Zimmer. Film opowiadać będzie historię turysty, którego pewna przewrotna agentka wciąga w bardzo przewrotną i niebezpieczną grę. Co do trailera, to prezentuje się okropnie i tylko muzyka daje radę, ale wiadomo – Muse to Muse.
Rango
Johnny Depp i Gore Verbinski ponownie łączą siły. Tym razem jednak w animacji. Kameleon Rango podczas swojej tułaczki po pustyni trafia do miasteczka nękanego przez bandytów. Postanawia zostać stróżem prawa w owej mieścinie i przepędzić złoczyńców. Zwiastun sympatyczny, liczę na fajną animację.
Żeby format blogu odświeżyć, napiszę dziś coś innego, a nie FAP. Będzie krotko, ale może i zabawnie lub wciągająco, a dla niektórych także nostalgicznie. Zaczynamy!
Zaczynam zajęcia 29 października i strasznie się w domu nudzę – nie mam niczego do nauki, żadnego tekstu do napisania, nuuuda. Na szczęście, znalazłam sobie zajęcie, to jest pisanie opowiadania Dziedzictwo Dusz. Jako, że DD jest kontynuacją moich poprzednich opowiadań, przy jego pisaniu używam ściągi, tzn. spisu ważniejszych bohaterów oraz mapy archipelagu gdzie ma miejsce akcja. Jednak dotychczas jakoś mapy nie potrzebowałam, aż do dzisiaj. Okazało się, że mapki nie ma. Zaczęłam więc przetrząsać biurko, ale poszukiwania spełzły na niczym. Wtedy udałam się do mojej „magicznej szuflady”, w której znajdują się moje opowiadania oraz pamiętniki. Z nostalgią spojrzałam na zapisane zeszyty i sięgnęłam po jeden z nich i przeczytałam pewną notkę, która rozbudziła moje wspomnienia.
A było tak…
Siedziałyśmy naszą wspaniałą paczką w rycerskiej (chyba nawet cała nasza siódemka była!) i piłyśmy winko grzane. Gadałyśmy na różne tematy, m.in. na tematy serialowe* W pewnym momencie ja, Łania i Paulina poszłyśmy do ubikacji, a Onbał zadała problematyczne pytanie:
„Co będzie, jak Magda M. się kończy?”
A to ja, jeszcze bardziej problematyczne:
„Co będzie, jak się Zagubieni skończą?”
I wtedy właśnie, w tamtej chwili, Paulina zabiła nasze pytania swoim, brzmiącym następująco:
„Co będzie, jak ostatni dziad się skończy?”
Minęły lata. Magda M. się skończyła, a świat bez problemu poszedł dalej. Zagubieni się skończyli, a świat tez jako tako funkcjonuje, choć smutniej jest teraz. Nikt natomiast nie wie, kiedy się skończy ostatni dziad, ale miejmy nadzieję, że nieprędko, bo tego świat może nie przetrwać. I to tyle. A mapę znalazłam w koszulce z wcześniejszej części, hehe.
Gosiak
PS. Następna notka to już będzie FAP, nie łudźcie się na coś innego vol.2, haha:D
Motyw przewodni 52 części FAPu brzmi – walka o przetrwanie. I choć nie ma w nim górników z Chile, zapewniam, że będzie równie ekstremalnie.
127 godzin
Oparta na faktach historia alpinisty uwięzionego w rozpadlinie skalnej przez tytułowe 127 godzin. Film w reżyserii Danny'ego Boyle'a, z Jamesem Franco w roli głównej, co już zachęca do obejrzenia. Wieść gminna niesie, że podczas projekcji testowych ludzie wychodzili z sali podczas mocnej sceny amputacji ręki, jaką dokonuje bohater na samym sobie. Do takich plotek podchodzę sceptycznie – w końcu ponoć widzowie mdleli na trzeciej odsłonie Piły. Może i mdleli, ale ze śmiechu.
Way Back
Nowy film Petera Weira oparty na książce Sławomira Rawicza pt. „Długi Marsz”. Skupi się na historii grupki uciekinierów z gułagu i ich wędrówce do Indii. Trailer zacny, świetna obsada, ciekawa historia i doskonały reżyser. Czy da się to popsuć?
Wrecked
Mężczyzna budzi się w samochodzie rozbitym w wąwozie. Nie pamięta kim jest i z przerażeniem odkrywa, że mógł być zakładnikiem przestępców napadających na bank lub… samym przestępcą. Dodatkowo musi wydostać się z wąwozu, co z pewnością łatwe nie będzie. Twórcy porównują swój film do genialnego Memento, trzymamy za słowo!
To bijemy do sety. Dzisiejszy odcinek będzie poświęcony filmom z Emily Blunt.
Wild Target
Płatny morderca Victor ma za zadanie zabić oszustkę Rose. Mężczyzna zmienia zdanie, skazując siebie i dziewczynę na ucieczkę. Dołącza do nich gapowaty chłopak na posyłki, Tony. Sympatyczny zwiastun i rewelacyjna obsada powinny zwiastować dobry film, tymczasem oceny na Rottentomatoes są okropnie niskie. Ciekawe, czy jest tak źle, czy to może hamerykańscy krytycy nie rozumieją brytyjskiego poczucia humoru?
Podróże Guliwera 3D
Współczesna wersja słynnej powieści Jonathana Swifta. Trailer nie przekonuje, boję się że z pełnym metrażem będzie jeszcze gorzej, oj.
The Adjustment Bureau
Na podstawie prozy Philipa K. Dicka. Charyzmatyczny kongresmen (Matt Damon) zakochuje się w pięknej baletnicy. Niestety ich związek nie spodoba się pewnej tajemniczej organizacji, która zrobi wszystko, by ich rozdzielić.
Ach, i oto jest! Po wielu bólach i cierpieniach dotarłam do numeru 50! A w związku z tym… powtórzenie, co było w poprzednich FAPach, bo już zapominam, więc będzie ściąga jak znalazł. FAP 1 – Nazwijmy go Pilotem, nie ma przewodniego tematu. Filmy zaprezentowane – Bękarty wojny, Ostatni władca wiatru FAP 2 – fantastyczne filmy – Nostalgia Anioła, Ponyo, Alicja w Krainie Czarów, Parnassus FAP 3 - postapokaliptyczna wizja świata – 9, 2012, Księga ocalenia, Droga FAP 4 – kosmici – Avatar, Dystrykt 9, Czwarty stopień FAP 5 - straszne Japońskie filmy, które nie zawsze są horrorami - Tokyo Gore Police, Samurai Princess, Machine Girl, Robogeisha FAP 6 – wampiry – Księżyc w nowiu, Asystent wampira, Daybreakers, Stake Land FAP 7 – filmy z Leonardo DiCaprio – Incepcja, Wyspa skazańców FAP 8 - trailery, teasery i promosy do seriali telewizyjnych – Dynastia Tudorów, House, House vs Lie to me, Fringe, Lost, Dexter, True blood FAP 9 - miłość na pierwszym planie – Zaklęci w czasie, Księżniczka i żaba, Słyszeliście o Morganach?, New York, I Love You FAP 10 - kontynuacje horrorów – Piła VI, Zejście 2, [Rec] 2 FAP 11 – filmy dla dużych i małych - Klopsiki i inne zjawiska pogodowe, Fantastyczny Pan Lis, Odlot FAP 12 - zombie w natarciu - I Sell the Dead, Carriers, Zombieland FAP 13 – komedie – Człowiek, który gapił się na kozy, Extract, The Invention of Lying FAP 14 – musicale – Fame, Nine FAP 15 – oby straszne horrory – The Box, Grace, Paranormal Activity FAP 16 – o ludziach, co żyli naprawdę - Me and Orson Welles, Amelia Earhart, Bright Star FAP 17 – na sportowo - Damned United, Blind Side, Sugar FAP 18 – filmy z Mattem Damonem – Intrygant, Green Zone, Invictus FAP 19 – nowe wersje starych horrorów – Koszmar z ulicy Wiązów, Wilkołak, Wilkołak FAP 20 – filmy akcji – Drużyna A, Pozdrowienia z Paryża, Knight & Day FAP 21 –filmy z Amandą Seyfried – Chloe, Letters To Juliet (extra – Dear John) FAP 22 - I ty możesz zostać superbohaterem! – Defendor, Kick Ass (extra – Watchmen Strażnicy) FAP 23 – piach, mężni (i przystojni) herosi, piękne dziewoje i potężni przeciwnicy (vel filmy z Gemmą Arterton) – Starcie tytanów, Książe Persji FAP 24 - filmy opowiadające o mrocznych, odległych czasach - Solomon Kane, Polowanie na czarownice, Centurion FAP 25 - Nie ma jak rodzina! - Our Family Wedding, Death at a Funeral FAP 26 – ekranizacje komiksów – Iron Man 2, The Losers FAP 27 – nieszczęścia chodzą parami – Pan i pani Kiler, Dziewczyna z ekstraklasy, Nocna randka FAP 28 – kontynuacje słynnych animacji – Shrek Forever, Toy story 3 FAP 29 – SF (vel filmy z Adrienem Brodym) – Istota, Predators FAP 30 - mrocznie i romantycznie – Zaćmienie, Beastly FAP 31 - kumpelska komedia - Dinner for Schmucks, Policja zastępcza, Duże dzieci FAP 32 - z świata realnego do świata fantastycznego… albo na odwrót - Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu, Smerfy FAP 33 – filmy Zacka Snydera - Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole, Sucker Punch FAP 34 - czarny charakter na pierwszym planie! - Jak ukraść Księżyc, Megamocny FAP 35 - pieski duże i małe, a czasem też koty - Psy i koty: Odwet Kitty, Marmaduke FAP 36 – filmy z Carey Mulligan - Wall Street: Pieniądz nie śpi, Never Let Me Go FAP 37 - Disney i jego nowe produkcje - Tron: Dziedzictwo, Zaplątani FAP 38 – klaustrofobicznie – Buried, Devil FAP 39 - zwierzątka z lasu - Zakochany wilczek 3D, Yogi Bear FAP 40 - wyrwać ukochaną osobę z więzienia – Conviction, The Next Three Days FAP 41 – filmy z Millą Jovovich - Resident Evil: Afterlife, Stone FAP 42 – potwory – Altitude, Monsters FAP 43 – filmy z Zachem Galifianakisem - Zanim odejdą wody, Operation: Endgame, It's Kind of a Funny Story FAP 44 – filmy z Helen Mirren - The Debt, Love Ranch, Red FAP 45 - fałszywe trailery z Grindhousa, które przemieniły się w filmy – Maczeta, Hobo with a Shotgun FAP 46 - Guillermo Del Toro producentem - Don't Be Afraid of the Dark, Los Ojos de Julia FAP 47 - ciężko być nastolatkiem - Łatwa dziewczyna, Scott Pilgrim kontra świat, My Soul To Take FAP 48 - filmy udające dokument - Paranormal Activity 2, Trolljegeren, I'm Still Here FAP 49 - kosmici na Ziemi – Skyline, I Am Number Four FAP 50 – podsumowanie 49 FAPów :)
I tyle, łezka mi się w oku zakręciła. Od razu dodaję, że tytuły filmów mogły się zmienić pod wpływem kaprysu polskiego dystrybutora, ale nie chciało mi się tych przemian sprawdzać, więc za dezorientację od razu przepraszam:).
To teraz zaczynamy odliczanie do 100 epizodu:)
Godzina zacna, więc piszę. W dzisiejszym odcinku główną rolę będą grać… kosmici na Ziemi!*
Skyline
Film o grupce ludzi starających się przetrwać atak gości z kosmosu. Pomysł oklepany, ale trailer ładnie się prezentuje i jeśli twórcy nie rozwiążą problemu w tak banalny sposób jak to zrobił Steven Spielberg w wojnie światów, to będzie fajnie.
I Am Number Four
Dziewięciu uchodźców z zniszczonej przez agresorów planety Lorien** trafia na ziemię. Ich wrogowie podążają za nimi. Jeden z uciekinierów, zwany Numerem Cztery, znajduje schronienie u pewnej nastolatki. Ciekawostka – film jest adaptacją książki, która… nie została jeszcze wydana. Hym, to się nazywa magia Hollywood. W rolach głównych zobaczymy znaną z Glee Dianna Agron oraz przyszły idol nastolatek Alex Pettyfer.
Gosiak
*w 4 odcinku FAPu było o kosmitach, a w 49 jest o kosmitach NA Ziemi, więc proszę się nie pluć, że dubluję :P **serio? Serio nie było pomysłu na inną nazwę??
A w trzecim, ostatnim dzisiaj, epizodzie, skupię się na pseudodokumentach czyli filmach udających dokument.
Paranormal Activity 2
Druga część słynnego już horroru. Fabuła owiana jest tajemnicą, wiadomo na pewno, że będzie pies i małe dziecko, więc widz będzie miał się o co martwić :P.
Trolljegeren
Wkład Norwegów w filmowe dokumenty – grupka ludzi odkrywa, że na zamkniętym terenie przebywa… grupa trolli! To wszystko brzmi absurdalnie, ale sam trailer zapowiada dobrą zabawę, ja na pewno obejrzę.
I'm Still Here
Ostatnimi czasy w filmowym światku głośno było o załamaniu psychicznym Joaquina Phoenixa, który oświadczył wszem i obec, że rezygnuje z aktorstwa i zamierza zostać… raperem. Jak się niedawno okazało, to był sprytny zabieg marketingowy promujący pseudodokument o trudach wkręcenia się do raperskiej śmietanki. Projekt zdobył skrajne opinie – jednych zachwycił, innych całkowicie zniesmaczył.
I startujemy z kolejną notką, której temat głównym brzmi – ciężko być nastolatkiem.
Łatwa dziewczyna
Na komediowo. Chcąc pomóc koledze Olive zdobywa w szkole mało chlubny status łatwej dziewczyny, co zdecydowanie nie ułatwia jej życia. Trailer sympatyczny, świetna obsada i wysokie oceny na Rottentomatoes – czegóż chcieć więcej?
Scott Pilgrim kontra świat
Spokojne życie Scotta zostaje wywrócone do górny nogami, gdy spotyka niezwykłą dziewczynę, Ramonę i się w niej zakochuje. Niestety, na drodze Scotta stanie siedmiu groźnych przeciwników, których będzie musiał pokonać, aby mógł się związać z ukochaną. Trailer filmu jest nieco dziwaczny i średnio zachęca do filmu, ale oceny na Rotten są bardzo wysokie, wiec gdy tylko nadarzy się okazja, obejrzę film.
My Soul To Take
W Riverton od lat powtarzana jest legenda o groźnym mordercy, który powróci aby zamordować siedmioro dzieci narodzonych w dniu jego śmierci. 15 lat po tym zdarzeniu ludzie zaczynają znikać… Trailer średni, ale reżyserem filmu jest Wes Craven, który ma na swoim koncie parę kultowych horrorów. Zobaczymy czy My Soul To Take się do nich zaliczy.
Po chwili nieobecności powracam, a żeby nadrobić braki, oto TRZY nowe FAPy! Pierwszy z nich skupi się na filmach, których producentem jest niedoszły reżyser Hobbita czyli Guillermo Del Toro.
Don't Be Afraid of the Dark
Główna bohaterka filmu, Sally, ku swojemu niezadowoleniu, musi zamieszkać z ojcem i jego nową dziewczyną. W swoim nowym domu odkrywa komórkę pod schodami zamieszkaną przez groźne istoty. Trailer mało pokazuje, ciężko wywnioskować z niego jakość filmu. Ja i tak już znalazłam pierwszy minus – Katie Holmes w obsadzie.
Los Ojos de Julia
Główna bohaterka filmu, Julia, stara się zbadać sprawę śmierci swojej siostry – wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo, ale zdaniem Julii za tą sprawą kryje się coś więcej… O ile powyższy trailer pokazał mało, to ten pokazuje ZA dużo. I do tego wszystko jakoś tak zmontowane, że napięcia nie buduje i także nie zaciekawia. Ale skoro Del Toro zdecydował się na produkcję, dam filmowi szansę.
Dzisiejszy SN będzie poświęcony jednemu serialowi, ale to nie znaczy, że należy owy zapisek pomijać, gdyż dużo w nim będzie muzyki, a muzykę wszyscy chyba lubią, nie? :D Premiera drugiego sezonu Glee już za rogiem, co natchnęło mnie do podsumowania songów z pierwszej serii i stworzenia listy piętnastu najlepszych wykonań. Żeby lista nie była tak strasznie jednostronna, zasięgnęłam rady mojej koleżanki, Anety i połączyłam jej opinię ze swoją i oto nasza lista. Miłego słuchania, choć czytać też można :).
15. Run Joey Run
Sama Rachel przyznała, że piosenka jest kiczowata, co jest całkowitą prawdą. Jednak dziewczyna razem z trzema panami (oraz dwiema popmoniarami na doczepkę) tchnęła w tę piosenkę życie i energię, że można ją nucić godzinami. A wspaniałym smaczkiem jest teledysk stworzony do tej piosenki i cudowne cameo ex-opiekuna glee - Sandyego Ryersona.
14. It's My Life/Confessions Part
Udany Mashup w wykonaniu męskiej części chóru, który napędzony był pewną… khem, witaminą :P.
13. Halo/Walking on Sunshine
Oj, ciężko było wybrać lepszy mashup, ale zdecydowałam się piosenkę (piosenki:P) dziewczyn umieścić o oczko wyżej ze względu na lepsze dopasowanie tekstów piosenek do siebie.
12. Give Up the Funk
Pełne funkowej siły wykonanie plus pełne konsternacji miny przeciwników z Wokalnej Adrenaliny. Aż chce się skakać i śpiewać z bohaterami.
11. Proud Mary
Piosenka jest naprawdę świetnie zinterpretowana, ale jeszcze bardziej podoba mi się choreografia do niej wykonana na… wózkach inwalidzkich!
10. Rose's Turn
Pierwsza piosenka w zestawieniu wykonana solo i to jak wykonana! Chris Colfer (czyli serialowy Kurt) daje z siebie wszystko – zarówno wokalnie jak i aktorsko, a sama piosenka świetna!
9. Poker Face
To chyba najbardziej zmieniona piosenka w całej historii Glee i to jest plus! Z zwyczajnej popowej piosenki otrzymaliśmy przepiękną balladę, cudownie odśpiewaną przez Rachel i Shelby.
8. Dream On
Muzyczny pojedynek: Will konta Bryan. Oboje i aktorsko wspaniali, który lepszy? Ja obstawiam remis.
7. Defying Gravity
I kolejny pojedynek, tym razem Rachel kontra Kurt. I choć w serialu to Rachel wygrała, to tak naprawdę Kurt dominuje w tej piosence, co za głos!
6. Like a Prayer
Odcinek "The Power of Madonna" uważam za jeden z gorszych w serii, jednak ma on duży plus – wspaniałą interpretację piosenki Like a prayer, bijącą oryginał na łopatki.
5. Keep Holding On
I kolejna interpretacja piosenki, która jest lepsza od oryginału, tym bardziej, że członkowie choru mają o wiele lepsze głosy od miauczącej Avril Lavigne.
4. A House Is Not a Home
Kolejny poruszający duet czyli Kurt i Finn, pięknie treścią i wokalem.
3. Over the Rainbow
Wersja glee jest zdecydowanie lżejsza od tej znanej z musicalu. Patos został zastąpiony przez lekkość i ciepło, aż chce się usiąść z członkami chóru i pogibać w rytm dźwięków!
2. I Dreamed a Dream
Ta przepiękna piosenka wysławiła niegdyś Susan Boyle, a w Glee poruszyła widzów w wykonaniu Rachel i Shelby. Nie mogę się doczekać na ekranizację musicalu Les Misérables z którego piosenka pochodzi!
1. Faithfully, Any Way You Want It/Lovin', Touchin', Squeezin', Don't Stop Believin'
No dobra, w zestawieniu jest 18 a nie 15 piosenek, ale nie mogłam tego napisać na początku, żeby nie spolerować :D. Zdecydowałam, że cały występ naszego chóru na finałach zasługiwał na pierwsze miejsce. Mamy tutaj przepiękne Faithfully, energetyczny mashup Any Way You Want It/Lovin', Touchin', Squeezin' i nostalgiczne Don't Stop Believin', które można nazwać hymnem serialu.
Mam nadzieję, że się miło słuchało, a drugi sezon już jutro!
I tak oto długo oczekiwany sezon dobiegł końca… I choć najczęściej to w trzeciej serii seriale zaczynają obniżać loty (np. Lost, Prison Break, House, Chirurdzy*), to Czysta Krew nie dołączyła do tego grona. Oczywiście, było parę minusów, ale w większej części było dobrze i satysfakcjonująco. A duża w tym zasługa nowych bohaterów, a szczególnie Russella, Talbota i Franklina. Szkoda, że dwoje z nich źle skończyło, bo chętnie oglądałabym ich dalej. Zawiódł natomiast Cooter, którego zapowiadano jako charyzmatycznego wilkołaka mającego duży wpływ na życie bohaterów (takie alter grzecznego Alcidea, który swoją droga był uroczy, ale scenariusz nie pozwalał mu specjalnie zabłysnąć), a tymczasem otrzymaliśmy uzależnionego od V przydupasa (przepraszam za wyrażenie) Russella. Nuda. Także Debbie była irytująca, ciężko mi uwierzyć, że kiedyś miała jakieś dobre strony, które urzekły Alcidea.
Na plus można zaliczyć ciężki, mroczny i duszny klimat i wiele wspaniałych i mocnych scen, które na pewno zostaną w pamięci widza (m.in. seks Loreny i Billa, Franklin piszący esemesa, Russel w telewizji, Bill na słońcu). Finał, jak dla mnie, powinien się zakończyć mocniejszym cliffhangerem jak w poprzednich sezonach, ale i tak budził ciekawość widza i doskonale trzymał w napięciu. Teraz liczymy dni do czwartego sezonu:)
Ocena sezonu – 8/10
Gosiak
*i bardzo często przy tych niskich lotach pozostają, choć są wyjątki, np. Dexter, który czwartym sezonem odrodził się niczym feniks z popiołów.
W 2007 roku w europejskich kinach został wyświetlony dyptyk Grindhouse składający się z Death Proof i Planet Terror. W USA filmy nie były rozdzielone, a wyświetlane jednocześnie i rozdzielone fałszywymi trailerami, które na tyle się spodobały się widzom, że doczekały się własnych ekranizacji. Tak więc dzisiejszym tematem przewodnim będą fałszywe trailery z Grindhousa, które przemieniły się w filmy.
Maczeta
Tytułowy Maczeta to były agent federalny, który postanawia zemścić się na organizacji, która go zdradziła. Oczywiście, zemsta będzie niezwykle krwawa…
Hobo with a Shotgun
Trailer Hobo… był pokazywany w kanadyjskich wersjach podwójnego seansu i opowiadał o opanowanym przemocą mieście, gdzie pewien mężczyzna postanawia zaprowadzić porządek. W roli głównej - Rutger Hauer.
A na deser fałszywe zwiastuny z Grindhousea oraz stworzony przez fana straszliwy trailer Zapaśnika.
I lecimy z kolejnym serialem. Tym razem na celownik biorę Persons Unknown, które składa się tylko z jednego sezonu (inaczej nie decydowałabym się na jego oglądanie), tak więc po raz kolejny w SP podsumowanie sezonu będzie podsumowaniem całego serialu.
Persons Unknown sezon 1
Grupka obcych sobie ludzi budzi się miasteczku, którego nie mogą opuścić, gdyż otacza je dziwne pole siłowe. Z każdej strony obserwują ich kamery, a napięcie pomiędzy bohaterami rośnie… tak można w wielkim skrócie przedstawić fabułę serialu. Od razu można mieć skojarzenia z recenzowanym przeze mnie ostatnio Uwięzionym, a także filmami takimi jak Cube i Piła. Mi jednak po obejrzeniu pierwszego epizodu przyszedł na myśl jeszcze inny, trochę mniej oczywisty, przykład – Zagubieni. Wyraźnie widać, że twórcy Persons… wyraźnie chcieli zaprezentować widzowi (niebezpiecznie) podobny wzorzec postaci do tych przedstawionych w dziele Abramsa. Tak wiec mamy przywódcę grupy, kobietę go wspierającą, pięknotkę, cwaniaka i byłego żołnierza. Tylko Charlie i Moira unikają porównań z Lostami. A skoro o postaciach mowa, to chyba czas przejść do pierwszego poważnego minusa serii – one są i tyle. W Zagubionych poznawaliśmy bohaterów od poszewki, tutaj obserwujemy ich czyny, od czasu do czasu usłyszymy jak coś napomkną o sobie i tyle. Przez takie nijakie podejście, widz średnio angażuje się w ich dramat, dopiero pod koniec serii zaczyna im kibicować*. Również fabuła pozostawia wiele do życzenia – gdyby serial byłby krótszy o kilka odcinków, tylko by na tym zyskał, bo wiele odcinków w serii to typowe odcinki – zapychacze. Dodatkowo twórcy zaserwowali nam dwa główne wątki – uwięzionych w miasteczku oraz dwójki dziennikarzy prowadzących prywatne śledztwo na temat zaginionych. O ile pierwszy wątek jest ciekawy, to drugi nudzi i irytuje, a szczególnie w końcowym rozrachunku, bo zamiast przynosić jakiekolwiek odpowiedzi, sieje jeszcze większy zamęt w fabule. A skoro o odpowiedziach mowa to dochodzimy do kolejnego zarzutu. Gdy Losty powoli zbliżały się ku końcowi (ABC wyświetlało właśnie piąty sezon), twórcy szczerze powiedzieli, że serial nie udzieli widzowi odpowiedzi na wszystkie pytania. Scenarzyści Persons… zarzekali się, że wszystko wyjaśnią w zaplanowanych 13 odcinkach serii i… kłamali, bo widz jest zdany na swoje domysły i to może ostro zirytować. Ja akurat jakoś strasznie się nie wściekłam, bo dwa ostatnie odcinki serii bardzo mi się spodobały, a mocne zakończenie odzyskało mój szacunek do serii i rozbiło mnie wewnętrznie – z jednej strony chciałabym zobaczyć co się dalej stało z bohaterami, z drugiej to lepiej, że skończyło się tak, niż gdyby miało trwać w nieskończoność zaopatrzone w coraz głupsze wątki.
Ocena serialu/sezonu – 6/10
Gosiak
PS. A aktor grający Joego to chyba jakiś zaginiony brat – bliźniak Christiana Bale’a :) *tak było przynajmniej w moim przypadku
SN będzie nietypowe, bo skupi się na promosach (NIE pornosach!) serialu Gotowe na wszystko, które są zazwyczaj bardzo miłe dla oka i dla ucha. A skoro w sieci pojawiło się promo 7 sezonu, ten artykuł MUSI powstać!
Sezon 1
Sezon jako pierwszy doczekał się dwóch filmów promujących, co jest dość dziwne, zazwyczaj jest tak, że niepewne sukcesu nowego serialu stacje nie inwestują w nie kasy, tylko montują trailery z urywków serii. Pierwszy z dwóch filmików ma miejsce na ulicy, w tle słyszymy senny utwór Que Sera Sera w wykonaniu Pink Martini*, a pod sam koniec dostajemy niepokojący motyw z gazetą. To promo w małym stopniu przedstawia nam charaktery bohaterek, bardziej chce, by mieszkanki Wisteria Lane były jak najbardziej glamour. A nie narzekajmy, bo gdzie zawodzi pierwszy filmik, naprawia to drugi (z piosenką Jem - Come on closer w tle). Tutaj mamy nie tylko bohaterki, ale mężów, dzieci, sąsiadów z łopatami czy martwą przyjaciółkę. Szkoda, że to jedyne promo, w którym możemy zobaczyć Mary Alice.
Sezon 2
Jabłko zawsze było ważnym motywem w serialu, ale w drugim sezonie stało się jego wizytówką. Desperatki wyglądają pięknie, jest czerwono, czarno, krwiście i, oczywiście, soczyście, jak piosenka Better Than Ezra – Juicy.
Sezon 3
O ile jabłko było motywem serialu, to zdanie „Każdy ma swoje brudy do wyprania” było mottem serii. I to właśnie motto pobrzmiewa (razem z piosenką You Really Got MeJerryego Brunskilla) w promo trzeciego sezonu. To chyba mój ulubiony klip, uwielbiam scenę z Edie!
Sezon 4
Twórcy tego proma opisywali je mniej więcej tak – kobiety pierwsze wyczuwają zagrożenie i dlatego nasze bohaterki wychodzą na ulice i jednoczą się, by razem pokonać zło. No, każdy kto obejrzał czwarty sezon serialu wie, że osoby, które wprowadziły się do dzielnicy wcale nie były złe, więc promo trochę mija się z celem. Ale poza tym, jest ładne i z pasującą do niego piosenką (Jennifer Lopez - Mile In These Shoes). Szkoda, że pod koniec filmiku z auta nie wysiada Katherine. Wtedy byłoby soczyściej!:)
Sezon 5
Uch, brak pomysłów rzuca się w oczy. W rytmie piosenki Madonny – Fever, desperatki biegają tam i z powrotem, robią różne miny i wgryzają się w jabłka, które na początku walają się po podłodze (a mama nie uczyła, że rzeczy z ziemi nie podnosi?). Nuda, ale jak się okazało, może być gorzej…
Sezon 6
I jest gorzej. Przy rytmach piosenki Shakiry She Wolf oglądamy pokaz slajdów z desperatkami w roli głównej. Ręce opadają, bo żadnego plusa znaleźć nie mogę.
Sezon 7
I powrót do świetności! Promo jest zrobione z pomysłem i ze stylem. Desperatki wyglądają pięknie krocząc przed siebie do piosenki Fitz and the Tantrums - News for You, a nowy czarny charakter serii czyli Vanessa Williams prezentuje się wspaniale. Ach, oby ten zwiastun był oznaką dobrego sezonu!
Gdy to ujrzałam, postanowiłam, że muszę się tym z Wami podzielić:
*
I na koniec (to będzie krótka notka :D) historyja, którą może część z Was już słyszała. podobno jest prawdziwa, na pewno trochę przesadzona. Otóż pewien znajomy mojego znajomego wybierając się na wesołą wyprawę kupił dużo piwa i dużo konserw. Potem pomyślał, że piwo ma jednak tyle kcal co kotlecik*, więc może odżywiać się tylko piwem. I dużo konserw zmienił w jeszcze więcej piwa. I oto koniec.
Pozdrawiam wakacyjnie, Ania :)
* tak naprawdę typowa puszka (0,5 l) piwa to ok. 250 kcal :O
** no prawie ;-) oczywiście zależy od rodzaju i wielkości kotleta :D
Hym, wena nie opuszcza mnie jak widać. A skoro dziadyga mnie męczy, trzeba ją wykorzystać, uhaha! Temat przewodni tego odcinka to – Helen Mirren na pierwszym planie.
The Debt
Hamerykańska wersja izraelskiego filmu Dług, co wyraźnie pokazuje, że w Hollywood ciekawe scenariusze są na wyczerpaniu. Co do trailera, to wygląda ciekawie, a obsada (Helen Mirren, oczywiście, Sam Worthington, Ciarán Hinds) kusi do obejrzenia. Zapoznam się z oryginałem – jak będzie dobry to i po remake sięgnę.
Love Ranch
Historia małżeństwa, które założyło…dom publiczny. O miejscu staje się głośno, gdy dochodzi w nim do zabójstwa słynnego boksera. Pomimo dwóch znakomitych nazwisk w obsadzie (Helen Mirren i Joe Pesci), film nie zyskał przychylnych opinii krytyków i zdobył 13% pozytywnych opinii na Rottentomatoes. Odpuszczam.
Red
Czwórka emerytowanych agentów CIA (Helen Mirren, Morgan Freeman, Bruce Willis, John Malkovich) zostaje wrobiona w zamach i rozpoczyna prywatne śledztwo, by ustalić, kto tak naprawdę za nim stoi. Trailer obiecuje lekką, nieco głupawą rozrywkę, ale warto obejrzeć dla samej obsady (w pozostałych rolach - Mary-Louise Parker, Karl Urban, James Remar i Julian McMahon).